BLOG

Wytyczne, które musisz znać, aby zostać projektantem wnętrz

Zostanie projektantem wnętrz wymaga znacznie więcej niż tylko wiedzy o tym, jak udekorować dom. Chociaż posiadanie kreatywnej strony i dobrego wyczucia struktury i projektu to świetny początek, istnieje wiele szkoleń i edukacji, które prowadzą do zostania licencjonowanym dekoratorem wnętrz. Na przykład jako dekorator wnętrz będziesz musiał znać i rozumieć przepisy i normy bezpieczeństwa, biegle posługiwać się oprogramowaniem do projektowania graficznego, wiedzieć, jak czytać i rozumieć plan oraz wiedzieć, jak skutecznie przekazywać pomysły architektom, inżynierom i klientom. Dlatego każdy zainteresowany karierą w projektowanie wnętrz online powinien planować uczęszczanie do college’u lub uniwersytetu, aby uzyskać stopień naukowy w tej dziedzinie.

Aby zostać zatrudnionym jako projektant wnętrz, zaleca się zdobycie co najmniej tytułu licencjata. Osoby, które chcą zdobyć dyplom z projektowania, powinny znaleźć szkołę wyższą lub uniwersytet, którego program projektowania został akredytowany przez Fundację Badań nad Edukacją w zakresie Projektowania Wnętrz (FIDER). Planując kierunki studiów, zawsze należy uwzględniać kursy projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) jako przedmioty do wyboru. Oczekuje się, że jako profesjonalista w zakresie projektowania wnętrz będziesz wiedział, jak korzystać z komputerów do tworzenia planów i projektów przestrzeni. Bardzo rzadko są one już rysowane ręcznie. Uczęszczając do szkoły, powinieneś starać się nawiązać jak najwięcej kontaktów z ludźmi pracującymi w terenie. Jeśli są dostępne praktyki, powinieneś aplikować na nie. Często te staże lub ludzie, których na nich spotykasz, mogą prowadzić do przyszłych perspektyw zawodowych.

Szczegółowe wytyczne różnią się w zależności od stanu w odniesieniu do wymagań licencyjnych. Powinieneś skontaktować się z agencją regulacyjną swojego stanu, aby potwierdzić wymagania licencyjne dla projektantów wnętrz. Po ukończeniu programu edukacyjnego i uzyskaniu dyplomu należy przystąpić i zdać egzamin kwalifikacyjny National Council for Interior Design Qualification. Egzamin ten jest warunkiem uzyskania uprawnień w zakresie projektowania wnętrz. Nadal powinieneś przystąpić do egzaminu, nawet jeśli twój stan nie wymaga go do uzyskania licencji. Trzeba go zdać, aby zostać przyjętym w organizacjach zawodowych, które są kluczem do sukcesu projektantów.

Innym świetnym pomysłem dla przyszłych profesjonalistów zajmujących się projektowaniem wnętrz jest subskrypcja magazynów wnętrzarskich i architektonicznych, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i projektami. Mody i trendy nieustannie się zmieniają i zmieniają, dlatego ważne jest, aby zawsze być na bieżąco. Istnieje również wiele programów telewizyjnych, które zajmują się projektowaniem i przebudową domu, które mogą również dostarczyć świeżych nowych pomysłów i koncepcji, które można zastosować w Twojej pracy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *